05-2015

 

Ulubione zabiegi 1499 zł

 

 

   02-05-2015

 

Ulubione zabiegi 2800 zł

 

 

   05-2015

 

Ulubione zabiegi 300 zł

 

 

BOTOX® – usuwanie zmarszczek

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej są jedyną dostępną na rynku metodą usuwania i przeciwdziałania powstawaniu zmarszczek, która eliminuje przyczynę ich powstawania – skurcz mięśni mimicznych. Botoks hamuje wydzielanie nueuroprzekaźnika z zakończenia nerwu do mięśnia, przez co jego aktywność zostaje zablokowana na określony okres czasu. Wynikiem działania toksyny botulinowej jest wygładzenie i rozluźnienie skóry twarzy, a w rezultacie zdecydowana redukcja zmarszczek.

 

Używana w zabiegach medycyny estetycznej toksyna botulinowa typu A to odpowiednio spreparowane i oczyszczone białko wprowadzane w miejsce nadmiernego skurczu za pomocą iniekcji. Zaletą stosowania botoksu jest możliwość łączenia go z innymi dostępnymi metodami odmładzania, które spotęgują uzyskany efekt i umożliwią jego długotrwałe utrzymywanie się. Najbardziej popularnym zabiegiem towarzyszącym terapii toksyną botulinową jest stosowanie wypełniaczy bazujących na usieciowanym kwasie hialuronowym. Dostępne warianty terapii łączonej warto przedyskutować z lekarzem specjalistą.

 

Jakie problemy możemy eliminować za pomocą toksyny botulinowej:

ü  zmarszczki okolicy oczu,

ü  zmarszczki na czole oraz między brwiami,

ü  nierówności na brodzie,

ü  zmarszczki wokół ust (zmarszczki palacza),

ü  bruzdy na szyi,

ü  nadpotliwość ciała – pach, czoła, dłoni,

ü  leczenie zeza,

ü  leczenie chorób neurologicznych przebiegających z nadmierną kurczliwością mięśni.

 

Terapia toksyną botulinową może być prowadzona wyłącznie przez przeszkolonych lekarzy, gdyż wymaga ona dużej wiedzy z zakresu anatomii i doskonałej precyzji. Preparat jest wprowadzany w określone miejsca przy pomocy jednorazowej strzykawki i cieniutkiej igły. Zabieg trwa krótko (15-20 minut) i jest niemalże bezbolesny, a pierwsze efekty pojawiają się już po około 3 dniach, by uzyskać pełny obraz po upływie 2 tygodni. Szacowany czas ich utrzymywania się wynosi od 4 do 6 miesięcy, co uwarunkowane jest indywidualnymi cechami osobniczymi. Sesje zabiegową zaleca się powtarzać co około pół roku, przy czym rezultaty kolejnych terapii mogą utrzymywać się dłużej niż terapii początkowej. Ponieważ działanie toksyny botulinowej jest w pełni odwracalne, a ona sama nie powoduje skutków ubocznych czy reakcji alergicznych, zabieg uznany jest za całkowicie bezpieczny. Zaraz po zakończeniu zabiegu w miejscach wkłucia może być widoczne lekkie zaczerwienienie.

 

Rezultatem zabiegu jest wygładzenie zmarszczek i wyrównanie powierzchni skóry twarzy, szyi lub dekoltu przy zachowaniu jej naturalnego wyglądu i ogólnej mimiki. Mięśnie leżące w bezpośredniej bliskość do tego, którego działanie jest hamowane działają normalnie co gwarantuje zachowanie charakterystycznej dla danej osoby ekspresji twarzy. Dodatkową zaletą terapii toksyną botulinową jest uzyskiwanie dobrych rezultatów, nawet w przypadku rezygnacji z kolejnych sesji zabiegowych. Wynika to z faktu zablokowania ruchów marszczących na długi czas, co uniemożliwia przyspieszone pogłębiane defektu – skóra odpoczywa i zachowuje młodszy wygląd na dłużej.

 

 

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji i zaraz po jego zakończeniu można powrócić do wykonywania codziennych czynności. Jedynym ograniczeniem jest unikanie pozycji leżącej oraz pochylania się przez około 3 godziny od zakończonej sesji. Bezpośrednio po wizycie nie należy również spożywać alkoholu i palić papierosów.