05-2015

 

Ulubione zabiegi 1499 zł

 

 

   02-05-2015

 

Ulubione zabiegi 2800 zł

 

 

   05-2015

 

Ulubione zabiegi 300 zł

 

 

Mikrodermabrazja diamentowa

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą głowic z diamentowymi nasadkami o różnym stopniu rozdrobnienia. Mikrodermabrazja diamentowa wykonywana jest przez wykwalifikowanego pracownika, który za pomocą wzroku kontroluje zachodzące procesy, do uzyskania pożądanej głębokości peelingu i oczekiwanego efektu. Zabieg znacząco wpływa na wygląd skóry obszaru poddawanego terapii – powoduje jej wygładzenie poprzez usunięcie martwych komórek, stymuluje odnowę komórkową i zwiększa efektywność wnikania składników aktywnych stosowanych pielęgnacyjnych preparatów kosmetycznych. Mikrodermabrazja diamentowa znalazła również zastosowanie w rozjaśnianiu i ujednolicaniu kolorytu skóry, redukcji poszerzonych ujść gruczołów łojowych i mieszków włosowych czy drobnych zmarszczek mimicznych. W zależności od problemu, z którym boryka się pacjent, indywidualnie ustalana jest głębokość złuszczania, ilość zabiegów w serii i częstotliwość ich wykonywania, co sumarycznie daje fenomenalne efekty poprawy jędrności skóry, wypłycania bruzd, blizn, redukcji objawów niektórych rodzajów trądziku i związanych z nim powikłań (przebarwień, nierówności).

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest bezkrwawy i praktycznie bezbolesny. Jego przewaga nad silnymi peelingami chemicznymi wynika z braku inwazyjności, niemożności wystąpienia uszkodzeń termicznych oraz uzyskiwaniem bardzo dobrych rezultatów w możliwie krótkim czasie – niemalże natychmiastowo po zabiegu. Ponadto po przeprowadzonej mikrodermabrazji diamentowej nie jest wymagany okres rekonwalescencji, od razu po wizycie w naszej placówce można powrócić do swoich codziennych aktywności. Indywidualizacja zabiegu pod kątem rodzaju, stanu, kondycji skóry i stopnia zaawansowania danego problemu umożliwia najskuteczniejszą walkę z wybranymi niedoskonałościami. Mikrodermabrazja diamentowa wykonywana jest z różną intensywnością – może być peelingiem powierzchownym lub średnio głębokim. Przy stosowaniu przez specjalistę wyższych parametrów w celu zwiększenia głębokości peelingu, możliwe jest zastosowanie znieczulenia (np. kremu Emla). W przeciągu około tygodnia od wykonania procedury może wystąpić złuszczanie. Jego intensywność jest kwestią indywidualną i u każdego pacjenta może przebiegać z różnym nasileniem. Chociaż rezultaty zabiegu widoczne są już po pierwszej sesji, zaleca się przeprowadzenie całej serii wraz z zabiegami przypominającymi, co zapewnia maksymalną trwałość uzyskiwanych efektów.

Częstotliwość zabiegów w serii w zależności od problemu skórnego:

ü  leczenie trądziku i zmian potrądzikowych - 5-10 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych,

ü  odmłodzenie, poprawa jędrności, redukcja zmarszczek – 2 serie w ciągu roku po 5 zabiegów w odstępach 3 – 4 tygodniowych,

ü  podtrzymywanie uzyskanych rezultatów – regularne zabiegi co 4-6 tygodni.

Mikrodermabrazji diamentowej może zostać poddany niemalże każdy obszar ciała – twarz, szyja, dekolt, plecy, ręce, nogi. Efekty uzyskiwane każdorazowo podczas każdego z zabiegów kumulują się z zabiegu na zabieg minimalizując problem i sukcesywnie poprawiając wygląd skóry. Zaraz po zakończeniu zabiegu skóra zazwyczaj jest mocno zaczerwieniona, może również wystąpić obrzęk, przy czym objawy te ustępują w ciągu kilku - kilkunastu godzin od wykonania zabiegu.

Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji:

ü  stymulacja procesów regeneracyjnych w skórze,

ü  problemy z rogowaceniem skóry (np. rogowacenie okołomieszkowe),

ü  nierównomierny koloryt skóry, zaburzenia pigmentacji, przebarwienia

ü  leczenie trądziku pospolitego – usuwanie przebarwień i blizny potrądzikowych,

ü  łojotok,

ü  rozszerzone pory,

ü  rozstępy, blizny i bliznowce,

ü  utrata jędrności skóry,

ü  objawy fotostarzenia (zmiany skórne wywołane szkodliwym działaniem promieni UV),

ü  przygotowywanie skóry do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zalecenia pielęgnacyjne i pozabiegowe po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej:

ü  Należy unikać promieni słonecznych przez okres minimum 2 tygodni po zabiegu.

ü  Należy stosować kremy z wysoką ochroną przeciwsłoneczną (SPF 50).

ü  Nie należy stosować preparatów kosmetycznych na bazie alkoholu, AHA czy zawierających retinoidy.

ü  Unikanie stosowania makijażu przez 24 godziny od wykonania zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji diamentowej:

ü  nowotwory skóry,

ü  znamiona nie poddane dermatoskopii,

ü  skórne zakażenia bakteryjne (np. liszajec zakaźny) i wirusowe (np. opryszczka, brodawki),

ü  otwarte rany, zadrapania i inne uszkodzenia skóry,

ü  terapia trądziku Roaccutanem (oraz okres 3 miesięcy od zakończenia kuracji),

ü  skóra naczyniowa

ü  naczyniaki jamiste w obszarze poddawanym zabiegowi,

 

ü  trądzik ropowiczy, krostkowy, różowaty.