05-2015

 

Ulubione zabiegi 1499 zł

 

 

   02-05-2015

 

Ulubione zabiegi 2800 zł

 

 

   05-2015

 

Ulubione zabiegi 300 zł

 

 

Przekłuwanie uszu

Przekłuwanie uszu jest jedną z najpopularniejszych form piercingu, której poddają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W naszej placówce przykładamy szczególną uwagę do jakości używanych w tym celu urządzeń, wykorzystując sprzęt prestiżowej i specjalizującej się w przekłuwaniu uszu amerykańskiej firmy STUDEX®. Do wykonani zabiegu używane są wyłącznie najwyższej jakości sterylne kolczyki wykonane z antyalergicznej nieprzetworzonej stali chirurgicznej. Poprzez zastosowanie niezwykle szybkiego i precyzyjnego mechanizmu w samym pistolecie, zminimalizowaniu uległ czas zabiegu i związane z nim odczucia bólowe. Dzięki temu możliwe jest przekłuwanie uszu również u dzieci, bez narażania ich na stres związany z bólem i strachem.

Przed przystąpieniem do procedury przekłuwania uszu prowadzona jest szczegółowa, zindywidualizowana konsultacja kosmetologiczna, w czasie której uzyskają Państwo wszystkie niezbędne informacje o przebiegu zabiegu, przeciwwskazaniach do jego wykonania oraz zalecanych działaniach pozabiegowych. Końcowym etapem przeprowadzanej konsultacji jest podpisanie zgody na wykonanie zabiegu. W przypadku osób niepełnoletnich, chcących poddać się procedurze przekłuwania uszu, wymagana jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego.

Konstrukcja pistoletu i wykorzystywane kolczyki STUDEX® gwarantują bezpieczeństwo, szybkość, bezbolesność i pełną sterylność zabiegu. Procedura polega na wystrzeleniu kolczyka w wybrane miejsce płatka ucha lub małżowiny usznej z dużą szybkością przy jednoczesnym zapięciu go z drugiej strony. Opakowanie gwarantujące sterylność kolczyków, otwierane jest tuż przed zabiegiem, w obecności klienta. Używane kolczyki STUDEX® są nie tylko antyalergiczne, ale również przyspieszają procesy gojenia, a procesy ich produkcji, pakowania i sterylizacji przeprowadzane są zgodnie z zasadami i standardami Instytutu Żywności i Leków Stanów Zjednoczonych (F.D.A.) oraz normami Unii Europejskiej (E.C).

Zalecenia i pielęgnacja pozabiegowa:

 • Przed każdorazowym dotykaniem ucha lub kolczyka należy starannie umyć dłonie.
 • Zalecane jest oczyszczanie przekłuwanego obszaru dwa razy dziennie z obu stron przy użyciu pielęgnującego płynu do uszu STUDEX® lub wody utlenionej (bezwzględnie nie należy w tym celu wyjmować kolczyka/kolczyków).
 • Po oczyszczaniu zaleca się obrócenie kolczyka/kolczyków o 180˚ zwracając przy tym szczególną uwagę na włosy, mogące okręcić się wokół drutu.
 • Nie należy stosować okładów ani spryskiwać niczym ucha. Okolica poddana przekłuciu w czasie pomiędzy kolejnymi oczyszczaniami powinna być sucha.
 • Należy unikać stosowania lakierów do włosów oraz środków higieny osobistej (mydeł, szamponów) bezpośrednio w okolicy poddanej zabiegowi przekłuwania. Po umyciu włosów, preparat należy spłukać z ucha czystą wodą, a następnie oczyścić pielęgnacyjnym płynem do uszu STUDEX® lub wodą utlenioną. Czyszczenie należy przeprowadzać także po ćwiczeniach fizycznych.
 • Przez okres około 1 tygodnia nie należy korzystać z saun, basenów itp.

Po wykonaniu zabiegu bezwzględnie nie należy:

 • wyjmować kolczyków,
 • dotykać przekłutego płatka lub małżowiny usznej bez potrzeby,
 • poprawiać ułożenia zapinki i przesuwać jej w kierunku ucha (zapinka musi znajdować się na końcu drutu założonego kolczyka, co gwarantuje dobre gojenie i uniemożliwia rozwój infekcji).

Szczegóły postępowania po przekłuwaniu uszu – płatek ucha:

 • Kolczyk/kolczyki muszą pozostać w uchu nieprzerwanie przez okres 6 tygodni.
 • Po upłynięciu wymaganego czasu kolczyk/kolczyki można wyjąć i zastąpić innymi o prostym drucie.
 • Przez okres 6 miesięcy od wykonania zabiegu należy nosić kolczyk/kolczyki wyłącznie z prostym drutem. Zaleca się wybieranie kolczyków ze stali chirurgicznej lub innego materiału nie wykazującego działania alergizującego.
 • Zaczerwienienie oraz minimalny ból czy dyskomfort powinny ustąpić w czasie 48 godzin od wykonania zabiegu przy zachowaniu przez klienta wszystkich pozabiegowych zaleceń pielęgnacyjnych.

Szczegóły postępowania po przekłuwaniu uszu – chrząstka ucha:

 • Kolczyk/kolczyki muszą pozostać w uchu nieprzerwanie przez okres 12 tygodni.
 • Po upłynięciu wymaganego czasu kolczyk/kolczyki można wyjąć i zastąpić innymi o prostym drucie.
 • Przez okres 12 miesięcy od wykonania zabiegu należy nosić kolczyk/kolczyki wyłącznie z prostym drutem. Zaleca się wybieranie kolczyków ze stali chirurgicznej lub innego materiału nie wykazującego działania alergizującego.
 • Zaczerwienienie oraz minimalny ból czy dyskomfort powinny ustąpić w czasie 48 godzin od wykonania zabiegu przy zachowaniu przez klienta wszystkich pozabiegowych zaleceń pielęgnacyjnych.
 • Należy pamiętać, że specyficzne właściwości chrząstki ucha wymuszają wyjątkową staranność działań pielęgnacyjnych przez cały okres gojenia.

Efekty niepożądane lub komplikacje po przeprowadzeniu zabiegu są niezwykle rzadkie i w większości wynikają z lekceważenia lub nieprawidłowego wykonywania zaleceń pozabiegowych przez klienta. Jeśli po wykonaniu przekłuwania uszu występuje nadmierne zaczerwienienie, ból czy obrzęk lub opisane wyżej skutki uboczne utrzymują się dłużej niż 48 godzin należy bezzwłocznie zgłosić się do naszej placówki w celu zasięgnięcia porady lub przeprowadzenia konsultacji dermatologicznej. Jeśli w miejsce poddawane przekłuciu wdała się infekcja, nie należy samodzielnie wyjmować kolczyka/kolczyków do momentu konsultacji lekarskiej. Należy pamiętać, że zaniedbywanie i bagatelizowanie właściwej pielęgnacji pozabiegowej lub nie zasięgnięcie profesjonalnej porady medycznej w przypadku komplikacji może skutkować trwałym uszkodzeniem chrząstki ucha.