05-2015

 

Ulubione zabiegi 1499 zł

 

 

   02-05-2015

 

Ulubione zabiegi 2800 zł

 

 

   05-2015

 

Ulubione zabiegi 300 zł

 

 

LASEROWE LECZENIE CHRAPANIA

Zgodnie z najnowszymi badaniami przeprowadzonymi przez WHO  problem chrapania dotyczy jednej na osiem osób, problem narasta wraz z wiekiem i szacuje się, że po upływie 60 roku życia na przypadłość cierpi 60% mężczyzn i 40% kobiet. Chrapanie jest nie tylko zaburzeniem wstydliwym, ale i szkodliwym dla zdrowia w wyniku zaburzania rytmu snu i stopnia dotlenienia organizmu. Problem pozostawiony bez specjalistycznego leczenia może się przerodzić w głębszy problem skutkujący występowaniem bezdechu sennego oraz zaburzeń układu krążenia i ogólnego funkcjonowania organizmu. W naszej placówce zabieg laserowego leczenia chrapania prowadzimy za pomocą lasera FOTONA Er:YAG. Należy zaznaczyć, że jedyną efektywną terapią chrapania jest właśnie leczenie laserowe, przynoszące wymierne rezultaty w 90% przypadków.

Przyczyną występowania problemu jest rozluźnienie mięśni podniebienia i szyi skutkujące zapadnięciem się języka i ograniczeniem przepływu powietrza do płuc. Do wystąpienia schorzenia predysponowane są osoby z przerośniętym języczkiem, wydłużonym podniebieniem miękkim, powiększonymi migdałkami podniebiennymi, skrzywioną przegrodą nosową czy przerostem małżowin nosowych. Wpływ na pogłębianie lub rozwój chrapania mają ponadto palenie papierosów, spożywanie alkoholu oraz otyłość.

Niekorzystny wpływ chrapania na ustrój człowieka obejmuje:

  • zaburzenia snu,
  • zmęczenie, senność, rozdrażnienie,
  • obniżenie koncentracji, ospałość,
  • bóle głowy,
  • zwiększenie ryzyka wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych,
  • obniżenie libido.

Zabieg laserowego leczenia chrapania polega na przegrzaniu struktur gardła i jamy ustnej w celu ich obkurczenia i stymulacji produkcji nowych włókien kolagenowych. Terapia jest bezpieczna, bezbolesna i nieinwazyjna, w związku z czym nie wymaga okresu rekonwalescencji. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja laryngologiczna w ramach wykluczenia zmian obturacyjnych. W celu uzyskania najlepszych rezultatów rekomendowana jest seria 3 zabiegów prowadzonych w odstępach ustalonych przez lekarza. Fenomenalne efekty terapii potwierdzają przeprowadzone badania kliniczne z użyciem metod polisomnografii.