05-2015

 

Ulubione zabiegi 1499 zł

 

 

   02-05-2015

 

Ulubione zabiegi 2800 zł

 

 

   05-2015

 

Ulubione zabiegi 300 zł

 

 

Dietetyka

Prawidłowe żywienie to jeden z najważniejszych czynników decydujących o stanie zdrowia człowieka. Składniki dostarczane do organizmu wraz z pożywieniem wpływają na wiele procesów biochemicznych oraz determinują jego rozwój, wzrost i prawidłowe funkcjonowanie. Znajomość i przestrzeganie podstawowych zasad racjonalnego żywienia ma zatem zasadnicze znaczenie dla każdego człowieka.


Konsultacje z dietetykiem umożliwią zdobycie wiedzy o tym, jak skomponować optymalną dietę dostarczającą wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych, wesprzeć odporność organizmu, zapobiec chorobom oraz poprawić stan skóry, włosów i paznokci. Nasi specjaliści udzielą odpowiedzi na każde pytanie i rozwieją wszelkie zaistniałe wątpliwości.

 

Wiele chorób określanych mianem cywilizacyjnych wynika z nieprawidłowego sposobu odżywiania. Należą do nich miażdżyca, nadciśnienie tętnicze i inne schorzenia układu krążenia, otyłość, nowotwory, próchnica zębów. Na podłożu niedoborów żywieniowych mogą się także rozwijać choroby tarczycy, niedokrwistość oraz osteoporoza.

Nadwaga i otyłość dotyczą ponad 50% osób w Polsce. Liczba ta niestety stale rośnie i umacnia pozycję schorzenia na liście chorób cywilizacyjnych. Większość osób sięga po gotowe diety zamieszczane w magazynach lub stosuje głodówki. Tymczasem dobra dieta powinna być w pełni zindywidualizowana – dopasowana do osobniczych potrzeb danej osoby, jej zapotrzebowania energetycznego, współistniejących chorób, preferencji i planu dnia. Konsultacje dietetyczne uwzględniają wykonanie pomiarów antropometrycznych o raz przeprowadzenie badania składu ciała. Po ich przeprowadzeniu nie tylko otrzymuje się wzorcową, pokrywającą pełne zapotrzebowanie na składniki odżywcze dietę, ale również wiedzę o jej samodzielnym modyfikowaniu i komponowaniu. Dzięki tym wszystkim krokom odchudzanie będzie nie tylko efektywne, ale również bezpieczne i zapewniające trwałość rezultatów.

Redukcja masy ciała oparta na zasadach racjonalnego odżywiania i odpowiednim programie żywieniowym zapewnia utratę około 1 kg tygodniowo, co jest wartością bezpieczną dla organizmu, pozbawioną ryzyka utraty beztłuszczowej masy ciała oraz wystąpienia efektu jo-jo. Spersonalizowana dieta nie tylko przynosi wymierne korzyści w odchudzaniu, ale również gwarantuje lepsze samopoczucie.


Żywienie w czasie ciąży i karmienia piersią

Prawidłowe żywienie w czasie ciąży i karmienia piersią jest tym ważniejsze, że dotyczy nie tylko mamy, ale i dziecka. Ten wyjątkowy okres związany jest nieodłącznie ze zmianą zapotrzebowania energetycznego oraz zapotrzebowania na poszczególne składniki mineralne i witaminy. Ciąża i karmienie piersią wymagają ponadto rezygnacji z niektórych produktów, które mogą być potencjalnie groźne dla maleństwa. Powtarzane często powiedzenie o „jedzeniu za dwoje”  jest całkowicie nieprawidłowe ponieważ utrzymywanie prawidłowej masy ciała w ciąży zapewnia dobre samopoczucie mamie i zdrowy rozwój dziecku. Dietetyk dopasuje idealną dietę również w przypadku istnienia schorzeń związanych z okresem ciąży – cukrzycą ciężarnych, alergiami, mdłościami i zaparciami.

Żywienie w jednostkach chorobowych

Regularne konsultacje i przestrzeganie spersonalizowanej diety to niezbędny element leczenie schorzeń o etiologii dietozależnej. Konieczność ta dotyczy w szczególności otyłości oraz chorób z nią współistniejących, takich jak: cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemia. Prawidłowe żywienie odgrywa ogromną rolę wspomagającą ich leczenie farmakologiczne. W naszej placówce  oferujemy specjalistyczne konsultacje i prowadzenie terapii w schorzeniach układu pokarmowego, krążenia, moczowego, a także w przypadku zaburzeń metabolicznych i alergii pokarmowych.

Żywienie w przypadku niedoborów witamin i składników mineralnych

 

Specjalistyczna dieta umożliwia uzupełnienie niedoborów witamin i składników mineralnych, które przyczyniają się m.in. do pękania kącików ust oraz pogarszającą się kondycją włosów i paznokci. Podczas konsultacji lekarz przekazuje pacjentowi wszystkie informacje o zawartości kluczowych składników w poszczególnych produktach oraz tym, jak należy je spożywać, aby całkowicie pokryć dzienne zapotrzebowanie organizmu.