05-2015

 

Ulubione zabiegi 1499 zł

 

 

   02-05-2015

 

Ulubione zabiegi 2800 zł

 

 

   05-2015

 

Ulubione zabiegi 300 zł

 

 

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest na chwilę obecną najnowszą zdobyczą medycyny estetycznej zapewniającą trwałą, bezpieczną i efektywną redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, będącą alternatywą dla bolesnych zabiegów operacyjnych takich jak np. liposukcja. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową mieszanki substancji o działaniu lipolitycznym – fosfatydylocholiny, L-karnityny lub krzemionki organicznej. Substancje lecznicze prowadzą do rozpuszczenia błon komórkowych komórek tłuszczowych w wyniku czego tłuszcz jest uwalniany i usuwany na drodze naturalnych dróg układu limfatycznego. Dr Patrick Rittes, dr Karl Heinrich (International Academy of Aesthetic Lipolysis) kilka lat temu wprowadzili stosowanie fosfatydylocholiny w klinikach medycyny estetycznej, a od tego czasu wykonaniu już setki tysięcy zabiegów na całym świcie! Lipoliza iniekcyjna jest jednak zabiegiem redukcji miejscowych otłuszczeń oraz redukcji cellulitu, nie zaś sposobem ogólnej redukcji wagi.

 

Zabieg oprócz redukcji lokalnego nagromadzenia tkanki tłuszczowej doskonale redukuje cellulit. Użyta mieszkanka zawierająca kofeinę, wyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego i rutyny usprawnia mikrokrążenie skóry i stymuluje uwalnianie tłuszczów z komórek. Do mieszanki można również dodawać krzemionkę organiczną, doskonale sprawdzającą się w poprawianiu jędrności i elastyczności skóry, dzięki regeneracji włókiem kolagenowych.

 

Obszary ciała, na których przeprowadzany jest zabieg lipolizy iniekcyjnej:

 

ü  brzuch,

ü  uda,

ü  biodra,

ü  pośladki,

ü  kark,

ü  podbródek,

ü  okolica pach,

ü  okolica kolan.

Podczas przedzabiegowej konsultacji lekarskiej zbierany jest szczegółowy wywiad uwzględniający wszystkie choroby i alergie. W następnej kolejności na poddawany zabiegowi obszar nakładana jest maść zawierająca środek znieczulający, co minimalizuje nieprzyjemne odczucia w trakcie sesji. Po dezynfekcji skóry lekarz przy użyciu cieniutkiej igły dokonuje iniekcji preparatu. Substancje dostarczane są bezpośrednio w miejsce dotknięte problemem, dzięki czemu bez trudu rozpuszczają błony komórkowe komórek. W dalszej kolejności stymulowane są procesy rozpadu trójglicerydów, które po odtransportowaniu do wątroby zostają rozkładane i wydalane z organizmu.


Zabieg trwa około 30 minut, a zaraz po jego zakończeniu mogą pojawić się zaczerwienienia i pieczenie w miejscach iniekcji. Dodatkowo istnieje możliwość wystąpienia nawet dużego obrzęku połączonego z zaczerwienieniem, bolesnością i krwiaczkami. Wszystkie te objawy są w pełni typowe dla zabiegu i ustępują po 2-3 dniach. Zaletą zabiegu jest brak okresu rekonwalescencji – zaraz po jego zakończeniu można powrócić do codziennych aktywności.

Terapię zaleca się wykonywać stopniowo, gdyż nie można wstrzykiwać zbyt dużej ilości leku. Rekomendowana seria składa się z 2-3 sesji wykonywanych w kilkutygodniowych odstępach przy czym liczba zabiegów w serii wzrasta wraz ze stopniem nasilenia problemu. Pełen cykl obejmuje zatem fazę intensywną (1 zabieg co 10-14 dni przez 1 miesiąc), pielęgnacyjną (1 zabieg na miesiąc przez około 3 miesiące) oraz przypominającą (raz na pół roku). Uzyskiwane rezultaty zależą w dużej mierze od osobniczych właściwości organizmu pacjenta. Szybkość redukcji miejscowej otyłości i cellulitu jest również uwarunkowana grubością tkanki tłuszczowej. Efekty widoczne są po około 3 tygodniach od dnia wykonania zabiegu. W trakcie jednego zabiegu uzyskuje się zmniejszenie obwodu obszaru zabiegowego o około 2 cm. Po wykonaniu serii zabiegowej liczba ta wzrasta do 4-5.

W naszej placówce pracujemy wyłącznie na najwyższej jakości preparatach, które gwarantują stuprocentowe bezpieczeństwo i spektakularne rezultaty zabiegu:

ü  Dermastabilon – alternatywa agresywnej liposukcji, wskazany przy lokalnych depozytach tłuszczowych, bawolim karku, tłuszczakach. Preparat oparty jest na fosfatydylocholinie i deoksycholanie. Deoksycholan to sól żółciowa o silnym działaniu regulującym ciśnienie, zdolna do niszczenia błon komórkowych, fosfatydylocholina umożliwia z kolei rozpuszczanie tłuszczu.

ü  Revital Celluform – preparat pozwalający na mało inwazyjną walkę z cellulitem i lokalną otyłością wskazany przy cellulicie, otyłości miejscowej, ubogiej i zaburzonej mikrocyrkulacji oraz niedotlenieniu tkanek ud, pośladków, ramion i brzucha. Jego starannie dobrany skład zawiera m.in.: fosfatydylocholinę, L-karnitynę, kofeinę, wyciąg z soi, kwas dezoksycholowy i witaminę PP.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu lipolizy iniekcyjnej:

ü  alergia na któryś ze składników preparatów,

ü  ciąża i okres karmienia piersią,

ü  choroby nerek,

ü  choroby wątroby,

ü  zaburzenia krzepnięcia krwi,

ü  duża otyłość,

 

ü  infekcje i stany zapalne skóry.